Hiphop is erfgoed is een samenwerking tussen Foundation, OBA en Imagine IC. Als onderdeel van de gespreksreeks ‘Hip Hop is Erfgoed’, verbreden we onze horizon. Hiphop is erfgoed. Breaking, Dj-ing, Mc-ing en graffiti zijn hiphop. Maar hiphop is meer. Hiphop beïnvloedt ook fashion, taal en activisme. Voor veel hiphop artiesten en fans heeft hiphop ook een geheugen. Wat is de rol van dit geheugen binnen hiphop? Hoe wordt dit doorgegeven van one generation to the next? Hoe bewaren we hiphop erfgoed voor de toekomst en vooral, wie bepaalt dat? Een gesprek over hiphop en erfgoed.
Gerelateerd
Sounds of the Bims
In het kader van 750 jaar Amsterdam is Imagine IC samen met Jongeren Platform Lotus en Stratenmakers Collectief dit jaar het project ‘Sounds of the Bims’ gestart. Samen met jongeren vangen we het geluid van deze bijzondere buurt.
Dans Me Je Verhaal
Een nieuw hoofdstuk: Ik weet waar je huis woont. Rumah Tua – Onderweg naar thuis
In dit tweede hoofdstuk van Ik weet waar je huis woont nemen acht gesprekspartners van Molukse afkomst het heft in eigen handen. Met de tentoonstelling Rumah Tua — Onderweg naar thuis reflecteren zij op het creëren van een thuisgevoel.
Thuisgevoel
de Gekookte Geschiedenis Podcast
Gekookte Geschiedenis is een digitaal kenniscentrum over de eetcultuur en het keuken-erfgoed van de trans-Atlantische diaspora. Een samenwerking tussen KIP Republic en Imagine IC.
Migratieverhalen
Tussenlanding
In de tentoonstelling Tussenlanding is een maquette van (voormalig) asielzoekerscentrum Klompjan in Markelo te zien.